Princ Michael z Kentu udělil při příležitosti 50. výročí vynálezu bezpečnostního pásu značce Volvo zvláštní mezinárodní ocenění za bezpečnost silničního provozu.
Jeho královské veličenstvo princ Michael z Kentu udělil společnosti Volvo Cars zvláštní mezinárodní ocenění u příležitosti 50. výročí vynálezu tříbodového bezpečnostního pásu a jako uznání vize této společnosti, která si klade za cíl vyvinout automobily, u nichž nebude docházet k nehodám.
Toto oznámení přichází v době, kdy uplynulo padesát let od instalace prvního tříbodového pásu vyvinutého Nilsem Bohlinem, konstruktérem společnosti Volvo, v roce 1959. Je dobře známo, že používání bezpečnostního pásu může zvýšit šanci na přežití při dopravní nehodě o 50 procent, což znamená, že tříbodový bezpečnostní pás je a i v budoucnu zůstane nejdůležitějším bezpečnostním prvkem ve výbavě automobilu.
Princ, který je královským patronem Komise pro globální bezpečnost silničního provozu, jež toto ocenění od roku 1987 uděluje, uvedl: „Gratuluji společnosti Volvo k mimořádnému úspěchu. Její vedoucí pozice a úsilí v této oblasti představuje významný přírůstek k našemu cíli zachránit v nadcházejících deseti letech ve světovém měřítku pět miliónů životů.\\\"
Peter Rask, generální ředitel společnosti Volvo Car UK, dodal; „Jsme tímto zvláštním a prestižním oceněním velmi potěšeni a poctěni. Vynález tříbodového bezpečnostního pásu, u jehož zrodu značka Volvo před padesáti lety stála, je vynikajícím příkladem toho, jak hluboce je ochrana životů zakořeněna v DNA naší společnosti. Nyní je vyžadováno zákonem, aby všechna vozidla na britských silnicích byla vybavena bezpečnostním pásem. Líbí se mi myšlenka, že v každém automobilu je díky tomu kousek Volva.\\\"
Když Assar Gabrielsson a Gustaf Larson v roce 1927 značku Volvo vytvořili, prohlásili: „Automobily jsou řízeny lidmi. Hlavním principem za vším, co ve společnosti Volvo děláme, proto je – a musí zůstat – bezpečnost.“ Společnost si nyní stanovila vizi, že do roku 2020 by nikdo ve voze Volvo neměl utrpět smrtelné nebo vážné zranění. Proto neustále přicházíme s novými inovacemi a vyvíjíme bezpečnostní systémy a funkce, které k naplnění této vize přispívají.