Rozdělili jsme se do tří skupin, které byly následně zaměstnány jako dohled nad jednotlivými vzácnými expozicemi. Tyto expozice byly rozmístěny po Znojmě, a to konkrétně na Znojemském hradě, v Jihomoravském muzeu a v Domě umění.
Odbila sedmá hodina večerní a celá akce mohla začít. Na znojemském hradě nás bylo celkem devět a stáli jsme u exponátů a dohlíželi na návštěvníky, protože některé vystavené věci byly opravdu vzácné a při poničení by škoda byla nevyčíslitelná. Na hradě byla také možnost si poslechnout dobovou hudbu, která nás provázela po velkou část večera a velice nám ho zpříjemnila.
Pro děti byl připraven bohatý doprovodný program, který spočíval ve hrách s tématikou napoleonského období. Jednalo se například o vyrábění medailí a metálů či skládání obrázkového puzzle Napoleona. Čtyři z nás pomáhali v Domě umění, kde dostali za úkol prodávat velmi propracované a krásné sklářské výrobky. Celá expozice, včetně prodejní části, byla tematicky zaměřena na známou filosofickou pohádku Antoina de Saint-Exuperyho Malý princ. Děti i dospělí se tak mohli vydat na kouzelnou cestu po jednotlivých planetkách. Poslední čtyři studenti oboru Cestovní ruch stáli u vstupu do Jihomoravského muzea, kde rozdávali malé kapesní kalendáře a také hlídali pro tuto noc zpřístupněné exponáty.
I ostatní z naší školy zde měli své zastoupení. Žáci oborů Hotelnictví a turismus a Kuchař–číšník připravovali například míchané nápoje pro zpříjemnění dne nebo prodávali cukrářské a lahůdkářské výrobky. Ostatní obory – Kadeřník, Kosmetička, Sociální činnost, Truhlář, Prodavač, Automechanik a Podnikání, obchod a služby zde prezentovaly své dovednosti nebo nabízely vlastní výrobky.
Krásnou a tajuplnou atmosféru Muzejní noci dokreslovali lidé v dobových kostýmech z období napoleonských válek, kteří se účastnili kulturního programu. Akce se velice vydařila a budeme se těšit na příští rok.